/

Świetlica, nowy coworking w Gdańsku

Czym jest coworking?

Coworking to coraz popularniejsza forma pracy skierowana głównie do freelancerów- czyli osób, które prowadzą swoją działalność i mogą pracować zdalnie. Krótko mówiąc jest to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu.

Świetlica, nowy coworking w Gdańsku

ŚWIETLICA collective space została stworzona przez dwie dziewczyny działające w branży kreatywnej. Kasia jest architektem, projektantem i grafikiem, Pauline natomiast na dobre pochłonął świat fotografii. Dwie artystyczne dusze, które razem tworzą doskonały duet. Idea stojąca za powstaniem Świetlicy to chęć stworzenia miejsca kreatywnych spotkań twórczych osób z najróżniejszych dziedzin i profesji.

fot. Paulina Leszczyńska

Początkowe plany zakładały stworzenie miejsca do ich wspólnej pracy. Z racji, że obydwie pracują zdalnie, chciały uwolnić się od przestrzeni kawiarni i wynająć mały lokal do pracy.

Wtedy pojawił się pomysł stworzenia małej społeczności zrzeszającej kreatywne dusze z różnych dziedzin. Pomysł zaowocował, dziewczyny znalazły doskonały lokal na gdańskim Wrzeszczu i po generalnym remoncie otworzyły Świetlicę.

Wierzymy, że dając ludziom piękną przestrzeń, gdzie mogą wspólnie pracować, rozwijać się i realizować swoje pasje, można otworzyć drzwi do powstania niespotykanych projektów i twórczych kolaboracji. Kluczem do naszej idei jest słowo „wspólnie”. Świetlica powstała, aby spełnić nasze marzenia o kreatywnej, wspierającej się społeczności.

fot. Paulina Leszczyńska

Coworking w zabytkowej kamienicy

Wnętrze zabytkowej kamienicy, gdzie od samego progu widać kobiecą rękę. Znajdują się tu pomieszczenia, których aranżacje dostosowane są do różnych potrzeb. Kreatywnie urządzone przestrzenie do pracy, które pobudzają wyobraźnie, ale również jasne studio fotograficzne, które można dobrowolnie aranżować.

coworking
fot. Paulina Leszczyńska
coworking
fot. Krzysztof Krzempek

Idealne miejsce pod coworking

Kasia opowiada, że kiedy pierwszy raz odwiedziła lokal, nie wyglądał on zbyt optymistycznie. Jednak niezawodne oko architekt dostrzegło w nim potencjał i nie musiała długo się zastanawiać. Remontem dziewczyny zajęły się same.
W kamienicy zachowała się historyczna stolarka
i piękne ornamenty na suficie, które postanowiły wyeksponować. Wspólnie kultywują idee przywracania starym przedmiotom nowego życia, dlatego np. w holu znajdziemy kredens w stylu vintage, znaleziony w sklepie ze starociami, a w sali coworkingowej kultowe krzesło siatkowe, zaprojektowane i wykonane w roku 1968 na zlecenie PSS “Społem” przez Henryka Sztabę.

coworking

Świetlica to miejsce, które spełnia wiele funkcji

  • przestrzeń coworkingowa
  • studio fotograficzne
  • sala warsztatowa i szkoleniowa
  • społeczność kreatywnych osób
  • cykliczne wydarzenia i warsztaty kreatywne

W swojej ofercie posiada trzy pakiety skierowane do coworkerów (pakiet Józef, Ray&Charles i Zaha). Każdy z nich zawiera m.in. indywidualne miejsce pracy przy biurku, dostęp do wifi oraz możliwość korzystania z wielofunkcyjnego urządzenia biurowego.

[smartslider3 slider=”18″]

Panuje tu niesamowita atmosfera. Pracują u nas osoby z różnych branż, wspólnie sobie pomagamy i doradzamy. Nigdy nie pomyślałabym, że Świetlica będzie cieszyła się takim zainteresowaniem.

Obecnie mamy listę osób oczekujących, a większość coworkerów podpisuje z nami umowy długoterminowe. Ludzie potrzebują takich miejsc, wspólna praca przynosi dużo lepsze efekty, a kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach dodatkowo motywuje.

Zapewniam, że nie jest to zwykła przestrzeń do pracy! Kasia i Paulina stworzyły w centrum Gdańska miejsce, które całkowicie zmienia pogląd na temat przestrzeni biurowych typu openspace, kojarzonych głownie z dużymi korporacjami.

O pozostałych ciekawych miejscach w Gdańsku przeczytacie we wpisach

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top