/

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Dekoracja ścienna w postaci plakatów lub obrazów nie jest niczym nowym we wnętrzach. Jednak dzisiejsze plakaty w architekturze wnętrz stanowią szczególnie ważny element aranżacji i są uwzględniane już na samym początku projektu. Plakaty to jeden z najłatwiejszych i jednocześnie najszybszych sposobów na zmianę aranżacji pomieszczenia.

Plakaty świetnie wyglądają zarwano we wnętrzach w stylu klasycznym, w stylu art deco, skandynawskim czy nowoczesnym. Można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od jego funkcji, stylu czy koloru. Grafiki we wnętrzach powinny być odwzorowaniem naszej osobowości, opowiadać o naszych zainteresowaniach i upodobaniach. Dzięki temu podnoszą one prestiż miejsca, sprawia, że staje się ono niezwykłe i niepowtarzalne.

Często zdarza się, że domową galerię tworzymy wychodząc od jednego dzieła sztuki i dobudowujemy do niej dalszą historię za pomocą obrazów w mniejszych formatach.

Podczas pracy z klientami spotykam się z przypadkami, kiedy to właśnie plakat lub konkretne dzieło sztuki staje się wtedy punktem wyjścia przy doborze kolorystyki wnętrza, a nawet kształtu mebli. W innych przypadkach klienci chcą, aby za pomocą plakatów nadać identyfikacji wnętrzu. Tu najczęściej wybieramy grafiki ilustrujące dany region czy miasto.

Umieść plakat w dowolnym miejscu

Jeszcze do niedawna zakładano, że plakaty czy obrazy powinny wisieć na ścianie. Ależ to całkowita bzdura! Umieść je w dowolnym miejscu! Postaw na komodzie lub oprzyj o ścianę. Moja galeria obrazów stoi w dumnym szeregu na podłodze i tylko od czasu do czasu zmienia swoją kolejność przy okazji porządków.

design your home

Dobra sztuka nie musi kosztować krocie

Nie musimy mieć dużych pieniędzy, żeby w naszych wnętrzach znalazła się dobra sztuka. Jest wiele młodych artystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem artystycznym. Ja osobiście stałam się ostatnio zwolenniczką kolaży! Do swojego wnętrza wybrałam plakaty filmowe od Posterlounge autorstwa Maarten Léon!

Holenderski artysta Maarten Léon łączy fragmenty multimedialne w celu stworzenia światów wizualnych, jego praca jest eksploracją surrealizmu i minimalizmu. Zwalniając wszystkie zbędne elementy, kładzie nacisk na kształty i kolory. Jego ostatecznym celem jest znalezienie idealnej równowagi między estetyką a historią. Zobaczcie i oceńcie sami! Całą kolekcję dostaniecie na stronie Posterlounge.

design your home
design your home

Od dziś 25.06.2020 do 8.06.2020 możecie korzystać z kodu rabatowego w wysokości 15% na całą kolekcję plakatów z oferty Posterlounge! Wystarczy użyć kody HOME15 podczas składania zamówienia!

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Wybierz odpowiednią altanę do swojego ogrodu

Scroll to Top