/

Sztuka Wyboru na gdańskim Garnizonie

Poniedziałkowy poranek, niedzielne popołudnie, każda pora jest idealna aby napić się tu kawy lub zjeść pyszne śniadanie. Sztuka Wyboru od dawna widniła na liście miejsc, które powinnam odwiedzić. Kiedy już udało mi się znaleźć chwilę, aby trafić na Garnizon, a tym samym do Sztuki Wyboru… mogę Wam śmiało powiedzieć, że tak… Wy też powinniście tam zajrzeć!

Sztuka Wyboru znajduje się na osiedlu Garnizon we Wrzeszczu i jest częścią projekt Garnizon Kultury, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Trójmiasta. Wielowymiarowy koncept mieści się na 2 piętrach zabytkowego budynku z końca XIX wieku, dawniej siedziby pruskich koszar.

Kawiarnia
Na parterze, w przeszklonym pomieszczeniu znajduje się kawiarnia połączona z księgarnią. Przestronne, jasne wnętrze w którym można poczuć się niczym w domu. Oprócz foteli i sof na których można usiąść i spokojnie napić się kawy, wydzielone są również osobne miejsca do prac przy komputerze. Panuje tu niesamowita atmosfera, sprzyjająca zarówno pracy jak odpoczynkowi i spotkaniom ze znajomymi. To także idealne miejsce na spotkania biznesowe. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłam uwagę po wejściu do kawiarni, to oczywiście aranżacja wnętrza. Biel występująca niemal wszędzie, dzięki której mam wrażenie, możemy się lepiej skupić i nic nas nie rozprasza. Całość połączona z surową cegłą sprawia, że wnętrze nie jest nudne i monotonne, wręcz przeciwnie-wygląda świetnie, a duże przeszklenia dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń i wpuszczają do niej dużo światła.

Księgarnia
Między sofami na regałach znajdziemy ciekawe pozycje, które niekiedy trudno dostać w typowej księgarni. Nie tylko książki, ale również popularne magazyny, albumy poświęcone architekturze, wnętrzom, sztuce, dizajnowi, bestsellery, literatura światowa i dla najmłodszych.

Sklep
Na piętrze mieści się concept story wypełniony po brzegi najlepszym dizajnem. Znajdziecie tu szeroki wybór produktów, biżuterię, magazyny modowe, artykuły papiernicze, naturalne świece i kosmetyki, artykuły wyposażenia wnętrz, sztukę współczesną jak i sekcję zabawek i ubrań dla dzieci.

W korytarzach na parterze i piętrze znajduje się Galeria Sztuki, gdzie systematycznie odbywają się wystawy. Galeria prezentuje młodą współczesną sztukę, od malarstwa i grafiki poprzez ilustrację, plakat, rzeźbę i fotografię, kończąc na polskim wzornictwie i projektach architektonicznych. Każdego miesiąca odbywają się tu zazwyczaj trzy rożne wernisaże.

W pozostałych salach na piętrze swoje miejsce mają Pop up shop oraz Sala konferencyjna i warsztatowa, gdzie odbywają się wykłady, promocje książek, warsztaty, spotkania.

Sztuka Wyboru to miejsce, gdzie chce się na chwilę zwolnić tępa i zrelaksować. Wyjątkowe miejsce w centrum Wrzeszcza, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie zajrzyjcie w wolnej chwili, warto!

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top