/

Plakaty botaniczne, zieleń we wnętrzach

Zieleń zawładnęła naszymi wnętrzami, a razem z nią plakaty botaniczne (o czym przeczytacie w poprzednim wpisie BOTANICZNE MOTYWY W ARANŻACJI WNĘTRZ). Rośliny są trendem ponadczasowym – pasują do każdej aranżacji i pomieszczenia. Czy na określone rośliny może być moda? Oczywiście, że tak! W latach 90. w naszych domach królowały juki, a jeszcze niedawno na parapetach masowo trzymaliśmy storczyki i kaktusy. Obecnie swój gorący okres przeżywają m.in. monstery, sansawierie, bananowce oraz palmy, popularny gatunek dypsis lutescens.

Plakaty botaniczne, pomysł na dekorację wnętrza

Nic nie zastąpi prawdziwych roślin we wnętrzu, ale co zrobić gdy z określonych powodów nie możemy ich hodować? Domową dżungle można stworzyć na różny sposób. Motywy roślinne na tapetach, poduszkach, pościeli, plakatach i ceramice to w dalszym ciągu hit. Plakaty botaniczne skutecznie ożywiają wnętrza naszych domów!

plakaty botaniczne
plakaty botaniczne

Plakaty to świetna alternatyw na wprowadzenie do wnętrza chodź odrobiny dżunglowego klimatu. Warto nimi ozdobić biuro, które nabierze przytulnego klimatu. Praca w takim pomieszczeniu będzie efektywniejsza i przyjemniejsza. Plakaty roślinne bazują na pomysłowych i kreatywnych motywach.

plakaty botaniczne

Zieleń we wnętrzach, plakaty botaniczne

Warto pamiętać, że zielony to kolor natury i życia. Symbol spokoju, stałości, ale jest jednocześnie kolorem niezwykle energetyzującym. Doskonale komponuje się z naturalnym drewnem i barwami ziemi, a szczególnie z wikliną i rattanem! (o tym więcej we wpisie Egzotyczne klimaty, rattan i wiklina w aranżacji wnętrz). Dobrze czuje się też w towarzystwie miedzi i złota. Plakaty botaniczne będą doskonale komponować się z pastelowymi, jasnymi kolorami i delikatnymi akcesoriami. Świetnie odnajdą się również na tle ciemnych ścian.

Różowe tło i palmowe liście – ożywczy motyw do białych wnętrz, w szarościach również się obroni. Dobry w parze, dobry solo. Wakacje przez cały rok!

Jeśli czujesz potrzebę bliskości natury w swoim wnętrzu to plakaty botaniczne będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem dekoracyjnym. Plakat z roślinami będzie oryginalnym akcentem w Twoim mieszkaniu, który w prosty i szybki sposób ożywi i wzbogaci całość aranżacji. Plakat z palmą czy monsterą pozwoli wprowadzić elementy tropikalne i egzotyczne i będzie stanowić niebanalną ozdobę Twoich ścian.

Jeżeli macie ochotę ożywić wnętrza prawdziwymi gatunkami roślin, koniecznie przeczytajcie wpis ROŚLINY W SKALI MAKRO na temat najpopularniejszych gatunkach roślin!

O pozostałych ciekawych propozycjach plakatów od Postriella pisałam w poprzednich wpisach.

A jeżeli szukacie innych tanich sposobów na metamorfozę wnętrza, koniecznie zajrzyjcie do wpisu Tanie sposoby na zmianę wystroju wnętrza.

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top