Botaniczne motywy w aranżacji wnętrz

Botaniczne motywy w aranżacji wnętrz

Chyba nie trudno zauważyć, że botaniczne motywy w ostatnim czasie pojawiają się niemal wszędzie. Do niedawna jeszcze staromodne, kojarzące się z latami szkolnymi zielniki, tablice botaniczne pojawiają się w postaci plakatów, grafik w nowoczesnych wnętrzach. Chyba sama nigdy nie pomyślałabym, aby coś w tym stylu znalazło swoje miejsce w moim mieszkaniu.

Jednak z czasem, przeglądając przeróżne inspirację, dochodzę do wniosku, że przy przemyślanej aranżacji, stary zielnik w antyramie może naprawdę świetnie komponować się nawet ze stylem skandynawskim. Jednak motywy botaniczne są widoczne nie tylko na plakatach. Monstera deliciosa króluje na poduszkach, kubkach, a nawet obudowach na telefon. Botaniczne wzory świetnie komponują się z pastelowymi kolorami, beżami, szarością oraz bielą. Roślinne motywy zapamiętane często z domu babci, uważane jeszcze w latach 90tych za kiczowate, ponownie wracają jako gorący trend w aranżacji wnętrz.

Grafiki, plakaty
Plakaty My White Type
Plakat Lemon Ducky
Grafiki Margo Hupert
 
 
Tekstylia
Pościel Lawendowy Bazar
Poszewki Lawendowy Bazar
Pościel H&M
Akcesoria
 
Kubki Lawendowy Bazar
 

Podstawi pod garnek i metalowa miska H&M  
Tropikalne liście na porcelanie od Bloomingville
 Tropikalne tapety na ścianę
 
 
Tropikalne inspiracje

Egzotyczne i tropikalne kwiaty pojawiają się również na zaproszeniach. To jeden z najnowszych trendów 2016. Co o tym myślcie? Przemawiają do Was tropikalne wzory? 🙂

Back to Top