/

Kurs Home Staging w Educoncept

Kurs Home Staging dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją widzę z zakresu aranżacji wnętrz i skutecznie podnieść wartość nieruchomości.

Kurs Home Staging jest przeznaczony dla tych wszystkich, którzy dotychczas nie zetknęli się z profesjonalnym projektowaniem wnętrz. Dla osób, które w przyszłości chciałyby zająć się zawodowo aranżacją wnętrz lub tworzyć i realizować własne projekty w sposób hobbistyczny. Dzięki niemu dowiesz się jak w tani i skuteczny sposób przygotować nieruchomość pod wynajem lub sprzedaż. Zobacz relację z kursu z Home for Me!

Studiowanie Architektury daje mi niesamowitą satysfakcje, pogłębia moje zainteresowania i otwiera przede mną szeroką ścieżkę kariery. Jednak wszystko ma swoje wady i zalety… nie skupiamy się tu na projektowaniu wnętrz, które również jest dla mnie priorytetem. Wybór aktualnego kierunku studiów był świadomą decyzją, ponieważ studiując architekturę wnętrz pozostajemy architektami tylko jednej strefy, natomiast Architekt po architekturze lub architekturze i urbanistyce może projektować zarówno wnętrza i design, jak i każdego rodzaju budynki, założenia urbanistyczne i wiele innych-jest wolny w świecie architektury.  

Czując się zdecydowanie bardziej „umysłem ścisłym” niż artystką… los chciał, że od ponad dwóch lat urzęduję na korytarzach Politechniki Gdańskiej. Mimo wszystko chęć poszerzania wiedzy dotyczącej projektowania wnętrz sprawił, że zaczęłam zastanawiać się nad kursami z projektowania wnętrz i Home Stagingu. Na pierwszy ogień poszła opcja numer dwa! Takim sposobem ostatni tydzień spędziłam Warszawie, gdzie dzięki Joannie Popławskiej z Home for me zaczęłam powoli wdrążać się w tematykę home standingu.

Czym jest Home Staging?

Home staging to najprościej mówiąc przygotowywanie nieruchomości do prezentacji w tak atrakcyjny sposób, aby przyciągała ona jak najszersze grono potencjalnych klientów. Istotnym elementem home stagingu jest znaczne zwiększenie szans sprzedaży lub wynajmu po jak najwyższej cenie przy jak najniższym nakładzie finansowym. Profesjonalny home staging skraca o 40% czas sprzedaży mieszkania i zwiększa jego wartość średnio o 10%.

Kurs Home Staging w Educoncept

kurs home staging

Po przejrzeniu kilkunastu ofert kursów realizowanych na terenie całej Polski, zdecydowanie najbardziej zainteresowała mnie oferta kursu Home for me w siedzibie Educoncept w Warszawie, na który od razu się zdecydowałam. Trzydniowy kurs to połączenie dwóch modułów: Home Staging i Home Staging Biznes. Poznajemy tu nie tylko zasady i techniki home stagingu, ale również poszerzamy wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności, prawa w w home stagingu oraz pomocne porady coachingowe.

kurs home staging

Pierwszy dzień miał za zadanie wprowadzić nas w tematykę home stagingu. Szczegółowo analizowaliśmy każde z pomieszczeń zastanawiając się nad jego podstawowymi funkcjami. Każdy kto miał styczność z wynajmem mieszkań, doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest pierwsze wrażenie. Czysta i harmonijna przestrzeń jest podstawą, aby zachęcić potencjalnego nabywcę do obejrzenia wnętrza mieszkania. Joanna z Home for me omawiała wszystko szczegółowo na własnych projektach, które konsekwentnie potwierdzały omówione zasady.

Projektowanie sposobem moodboardów

Niesamowicie satysfakcjonujące okazały się warsztaty z tworzenia moodboard’ów, czyli uproszczonej alternatywy dla pracochłonnych wizualizacji. Moodboard to pewien zbiór obrazów, tekstów, materiałów, przedmiotów, zdjęć, próbek kolorów oraz wszystkiego co może oddać pewien klimat dotyczący zagadnienia, które opracowujemy. Dzięki nim możemy wstępnie zwizualizować klientowi klimat, w kierunku którego chcemy podążać.

kurs home staging

Moodboardy tworzyliśmy z próbek kolorów, tapet i tkanin. To świetne ćwiczenie i sprawdzenie nowych połączeń czy zestawień kolorystycznych, których jeszcze nie użyliśmy w projektach.

fot. Michał Ulikowski

Home Staging od strony prawnej

Drugi dzień zaczęliśmy spotkaniem z adwokatem Pawłem Popławskim. Przybliżył nam zawód Home Stagera od strony prawnej i udzielił odpowiedzi na nurtujące pytania. Zgłębił naszą wiedzę od podstawowych przepisów prawnych w zawodzie Home Stagera, po szczegółowe omówienie przykładowych umów zawieranych podczas współpracy z klientem. To kolejny bardzo ciekawy punkt szkolenia, który znacząco wyróżniał je na tle innych ofert kursów!   Teoria teorią, ale chyba każda z uczestniczek jednogłośnie zgodzi się, że największą satysfakcje przyniosły nam warsztaty dekoratorko-stylistyczne, które odbyły się w salonie Mebloo. Nareszcie! Pełne entuzjazmu podwijamy rękawy i zaczynamy działać!

fot. Michał Ulikowski

Był to czas, kiedy mogliśmy wykorzystać wiedzę merytoryczną w praktyce. Joanna przygotowała nam kilka zadań, które polegały na zaaranżowaniu konkretnych części mieszkania: jadalnia, salon, sypialnia. Dużo śmiechu, negocjacji i fantastycznej zabawy! Była to moim zdaniem najciekawsza część kursu. Joanna dzięki swojej profesjonalnej wiedzy, dzieliła się niezbędnymi trikami, które w diametralnie mogą poprawić każdą z aranżacji. Trzy godziny spędzone w salonie meblowym sprawiły jednak, że przez najbliższy czas chyba ograniczę się do zakupów przez internet… 🙂

kurs home staging
kurs home staging
kurs home staging
fot. Michał Ulikowski

Home Staging w praktyce

Ledwo się obejrzałam, a zaczynał się trzeci i zarazem ostatni dzień szkolenia. Tu zdecydowanie skupiliśmy się na konkretach, dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat sposobów prowadzenia własnego home stagingowego biznesu. Zostały poruszone m.in. tematy dotyczące pracy z klientem, wyceny usług, marketingu i współpracy z ekipami wykonawczymi. Na koniec przeprowadzone zostały warsztaty coachingowe, które pomogły zdiagnozować nasz potencjał i określić cele zawodowe.

kurs home staging

Trzy dni warsztatów minęły w fantastycznym gronie w mgnieniu oka! To prawda, że jeżeli robimy to co sprawia nam przyjemność, nawet nie zauważamy jak szybko ucieka czas. Warsztaty przeprowadzone przez Joannę z Home for me to naprawdę duża dawka profesjonalnej wiedzy, która wprowadza nas w zawód Home Stagera. Educoncept to fantastyczne miejsce na mapie Warszawy, które oferuje liczne kursy i warsztaty z dziedziny projektowania wnętrz i designu.  

Jeżeli planujecie kurs Home Stager koniecznie zapoznajcie się z harmonogramem kursów na www.homeforme.pl. Kursy odbywają się zarówno w Warszawie jak i Katowicach. Pakiet zdobytej tu wiedzy to doskonała podstawa, aby małymi krokami wejść w świat projektowania wnętrz i home stagingu.  

Zapraszam Was również do relacji z kursu Dekoratora wnętrz

A może Wy mieliście już styczność z home stagingiem w roli Home Stagera lub klienta? Jak Wasze odczucia? Koniecznie dajcie znać! 🙂

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top