/

Kurs dekorator wnętrz w Educoncept

W Polsce prężnie rozwija się rynek mieszkaniowy. Właściciele mieszkań często szukają fachowych porad dotyczących tego, jak urządzić mieszkanie. Kto najlepiej sprosta tym wymaganiom? Architekt, projektant, czy może dekorator wnętrz?

Najlepiej, gdy architekt lub projektant wnętrz posiada umiejętności dekoratora, jednak zdarzają się przypadki gdzie osoby te ze sobą współpracują na pewnym etapie projektowania. Kiedy mieszkaniu potrzeba dodać modnych akcentów, dodatków lub przeprowadzić metamorfozę, z całej „świętej trójcy” najskuteczniej sprawdzi się dekorator wnętrz. To dzięki nim poprawnie zaaranżowana przestrzeń zyskuje klasy i elegancji.

Po kilku miesiącach po ukończeniu kursu Home Stagingu ( o którym pisałam we wpisie Kurs Home Staging w Educoncept) ponownie wracam do Educoncept w Warszawie, tym razem w celu poszerzenia wiedzy w kwestii dekoratora wnętrz. Wielu z Was szuka odpowiedniego kursu dla siebie, razem ze mną możecie prześledzić jak wygląda to w Educeoncept.

dekorator wnętrz

Kim jest Dekorator wnętrz?

Dekoratorem nazywamy osobę o szczególnej wrażliwości na kolory, umiejętności doboru faktur tkanin i zestawień kolorystycznych. Oprócz kolorów dekorator wnętrz dobiera także m.in. tkaniny, meble, oświetlenie, obrazy i tym podobne ozdoby. Dekoracja wnętrz może obejmować zmianę umeblowania, kolorów ścian, lub wzorów tapet, rodzajów oświetlenia, zasłon, firan i wielu innych elementów. Z reguły zatrudniając architekta wnętrz otrzymujemy kompleksowy projekt z pełnym doborem wyposażenia mieszkania lub nieruchomości. Zdarza się, że podczas projektowania architekt i dekorator współpracują ze sobą. Ma to miejsce najczęściej podczas realizacji większych projektów lub zleceń w firmach deweloperskich. Zadaniem dekoratora jest dodanie „smaku” i ukrycie ewentualnych mankamentów, a efektem jego pracy jest gustownie i przytulnie zaaranżowane wnętrze.

Kurs Dekorator wnętrz w Educoncept

Kurs Dekoratora wnętrz w Educoncept to łącznie trzy zjazdy weekendowe, które podzielone są na trzy różne bloki tematyczne. Każdy z kursantów zostaje zapoznany z tematyką zawodu oraz wprowadzony w jego zakres obowiązków.

Podczas pierwszego weekendu spędziliśmy kreatywnie czas z Aleksandrą Buczkowską-Przeździk z Budzik Studio. Ola wykorzystując swoją wiedzę szczegółowo przekazała informacje na temat poszczególnych stylów we wnętrzach. W ramach kolejnych spotkań poruszone zostały tematy barw we wnętrzu, optycznego działania kolorów i światła. Rozumienie kolorów to podstawa dla dekoratora wnętrz. Musi on dostrzegać ich walory i mieć świadomość o ich psychologicznym oddziaływaniu na użytkownika.

dekorator wnętrz
fot. Educoncept
dekorator wnętrz
fot. Educoncept

Joanna Popławska z Home For Me zgłębiła wiedzę dotyczącą tworzenia galerii ściennych, tapetowania oraz domowej biblioteki. Kierując się instynktem home stagera podpowiedziała jakie triki warto wykorzystywać w trudnych pomieszczaniach i jak przy małym nakładzie finansowym otrzymać ciekawy efekt aranżacji we wnętrzu.

Zgodnie z ideą szkoły – nauka poprzez praktykę – zajęcia zawsze uzupełniane są warsztatami, tak aby w pełni wykorzystać zdobytą wiedzę. Oprócz tworzenia tablic koncepcyjnych materiałów i faktur, kursantki mają styczność z rysunkiem technicznym, który jest niezwykle pomocny podczas pracy w zawodzie.

Jakie materiały są modne i czym się kierować przy ich wyborze? O współczesnych trendach i roli tkanin we wnętrzu opowiedział Pierre Kostrzewski, który o tkaninach wie wszystko! Przedstawiciel francuskiej firmy Casadeco przedstawił proces produkcji i projektowania poszczególnych kolekcji tkanin.

dekorator wnętrz

Social Media i Design

Kurs jest dopełniony modułem poświęconym Social Mediom, ich roli w rozwoju firmy i rezultatom, które można za ich pomocą uzyskać. Jest to szczególnie ciekawe dla osób, które do tej pory nie miały z tym tematem do czynienia.

Educoncept stara się wprowadzać do harmonogramów swoich kursów elementy, które będą krystalizowały wiedzę z zakresu poszczególnych szkoleń z ogólną tematyką designu.

Osobiście uważam, że jest to niezwykle cenne doświadczenie. Design to w mojej ocenie szczególnie warty pochyleniu się temat. Warto o nim pamiętać podczas projektowania wnętrz, ale również w życiu codziennym o czym uświadamia krytyk designu dr Krystyna Łuczak-Surówka.

dekorator wnętrz
educoncept
fot. Educoncept

W ofercie kursu znajdują się również warsztaty florystyczne. Każdy uczestnik wykonuje jedną samodzielną kompozycję kwiatową, która może zostać wykorzystana podczas sesji.

Złota 44

Wszystko najlepiej sprawdza się w praktyce, dlatego najciekawszym, ale zarówno najbardziej pracowity jest zawsze ostatni dzień kursu, który kursantki spędzają na stylizacji i aranżacji apartamentu, tym razem w wieżowcu Złota 44 w centrum Warszawy. Zdobyta wiedza nareszcie mogła przełożyć się na kreatywne aranżacje. Podczas warsztatów można było zgłębić wiedzę na temat odpowiednich kadrów, które należy stosować podczas fotografii wnętrz. Czujne oko Oli i Michała z Budzik Studio nadzorowało pracę każdej z grup.

educoncept
educoncept

Kurs Dekoratora wnętrz w Educoncept jest kierowany do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny aranżacji wnętrz. Pozostałe kursy z oferty szkoły (Projektant wnętrz, Home staging) mają okrojone moduły tematyczne z tego zakresu, tak aby w pełni skoncentrować się na niezbędnych elementach w danym zawodzie. W tym celu szkoła wychodzi naprzeciw absolwentom proponując szereg wykładów i warsztatów mających na celu pogłębienie wiedzy dotyczącej stylizacji i dekoracji wnętrz. Więcej szczegółów na temat kursów i ich pełen harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top