/

Traffic design, ujednolicone fasady i harmonia w mieście

Ujednolicają, modernizują, upiększają, tworzą przestrzenie z którymi chce się obcować, w których chce się przebywać. Traffic Design to stowarzyszenie, które mieści się w Gdyni i działa na rzecz miasta. Grupa ludzi, która koncentruje się wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej. 

Działając w przestrzeni miasta, chcemy nanieść poprawki, na to, co w naszym odczuciu niedoskonałe, zastąpić niezaprojektowane projektem. Chcemy też dodać coś od siebie, zagrać językowo­graficznym żartem, zilustrować i dodać ducha temu, co wydaje się wyłącznie użytkowe. Pokazać bez użycia koloru, że fasada budynku może poruszyć wyobraźnię.

traffic design
Proj. Syfon Studio, fot. Rafał Kołsut (źródło: materiały prasowe)
traffic design
Proj. Zuzanna Rogatty, fot. Styl Warszawski (źródło: materiały prasowe)
traffic design
Proj. Paweł Ryżko, fot. Styl Warszawski (źródło: materiały prasowe)
traffic design
Proj. Typy Studio, fot. Rafał Kołsut (źródło: materiały prasowe)

Traffic design

Działają głównie na terenie Trójmiasta, tworzą murale, ujednolicają szyldy, modernizują fasady, ale projektują też detale, które często pomijane są w przestrzeni miasta.

Ujednolicone fasady, harmonia w mieście

Studiuję architekturę, podobno inaczej patrzę na otaczającą mnie przestrzeń. Jednak istnieją chyba rzeczy, które dostrzega każdy, kto ma choć odrobinę poczucia estetyki. Bałagan reklamowy zdecydowanie nikomu nie służy, a jedynie niszczy wygląd miasta. Traffic design ma za sobą wspaniałe realizacje, ujednolicanie szyldów i witryn sklepowych to akcja poprzez którą poznałam Stowarzyszenie. Ludzie z Traffic design pokazują w jaki sposób stworzyć dobrą reklamę, która nie będzie szpeciła, a zachęcała.

Mieszkam w Gdańsku, jednak Gdynia to wyjątkowe miasto, w którym z nieokreślonych powodów czuję się jak w rodzinnym mieście. Ludzie, którzy sprawiają wrażenie, jakby tworzyli rodzinną społeczność. Prostota i żywy modernizm, który wielu z nas zniechęca. Mam wrażenie, że Traffic design, to stowarzyszenie, które stworzone jest aby działać właśnie w tym, a nie innym mieście. Przestrzeń w której żyjemy wpływa na nasze uczucia, kształtuje charakter i powinna zapewniać komfort. To właśnie oni, Ludzie z Traffic sprawiają, że żyje nam się lepiej!

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top