/

Taras jak drewniany, bez potrzeby konserwacji

Kończy się maj i za chwilę zaczyna czerwiec, to czas kiedy korzystamy z pięknej pogody, a z salonu przenosimy się na taras, nareszcie! Z czego wykonać taras, aby dobrze wyglądał, a co najważniejsze-służył jak najdłużej?

Drewniany taras marzy się na pewno wielu z nas… Kolor oraz faktura drewna to coś unikalnego, co nadaje każdej konstrukcji niepowtarzalnego uroku.  Drewno wymaga jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji, co mimo wszystko nie gwarantuje, że przez lata zachowa się w idealnym stanie. Struktura drewna jest podatna na wilgoć, mrozy, zmiany temperatur i nasłonecznienie. Ma skłonności do wypaczania się, a pod wpływem słońca potrafi zmienić swój kolor.

taras
źródło: JAF Polska

Czy jest sposób, żeby cieszyć się walorami drewnianego tarasu, bez regularnej konserwacji? Wygodna eksploatacja  naturalny wygląd łączy w sobie deska kompozytowa. 

Deska kompozytowa czyli trwałość i wygoda

Deski kompozytowe to przepis na bezproblemowy w utrzymaniu taras o przyjemnym dla oka wyglądzie drewna. Stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność i wygodę, a zarazem naturalną stylistykę.

Deska kompozytowa, czyli jaka?

Kompozyt to materiał uzyskiwany z połączenia polimerów oraz włókien drzewnych ze specjalnymi uszlachetniaczami. Wykonane z niego deski łączą w sobie cechy obu materiałó: prezentację drewna oraz trwałość tworzywa sztucznego. Co więcej, dzięki dużej zawartości włókien drzewnych, kompozyt jest przyjazny dla ludzi i środowiska. Niektóre z nich, np. deski Dekard dostępne w JAF Polska, mogą być wykonywane w dowolnej długości (aż do 6m) i różnych rodzajach wykończenia (szlifowane, głęboko szczotkowane). Z wyglądu przypominają egzotyczne drewno pozbawione sęków i niedoskonałości.

taras
źródło: JAF Polska

Trwałość na lata

Deski kompozytowe w przeciwieństwie do drewna są odporne na działanie wilgoci i niskich temperatur. Nie straszne im promieniowanie UV oraz niesprzyjające działanie grzybów i porostów. Prezentują się doskonale przez cały rok, nie blakną, nie butwieją, a przed wszystkim nie wymagają konserwacji. Nie potrzeba zabezpieczać ich olejami, czy też pielęgnować preparatami ochronnymi. Wystarczy je umyć np. przy użyciu zwykłej myjki samochodowej.

Montaż desek kompozytowych

Myślicie sobie teraz, że schody zaczynają się przy montażu? Nic z tych rzeczy! Deska kompozytowa to łatwy i wdzięczny w montażu materiał z którym każdy bez problemu sobie poradzi.

taras
źródło: JAF Polska

Taras z deski kompozytowej jest wygodny w utrzymaniu, jak i układaniu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni system. Producenci oferują kompleksowe zestawy do ukrytego montażu, dzięki temu pozbędziesz się widoku gwoździ i wkrętów. Nie wymaga również kosztownej wylewki, ani izolacji. Podłoże pod tarasem powinno być równe i posiadać jednie niewielki spadek umożliwiający odpływ wody. Deski można swobodnie docinać, jednak ciekawym rozwiązaniem są deski Dekard, które można zamówić na wymiar.

Deska kompozytowa to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i naturalny wgląd tarasu. Stanowią doskonałą alternatywę dla naturalnego drewna. Może wykorzystaliście to rozwiązanie w swoich domach lub mieliście z nim styczność? Koniecznie podzielcie się swoją opinią! 🙂

Wpis powstał przy współpracy z JAF Polska

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top