Ściany z mchu w aranżacji wnętrz

Ściany z mchu w aranżacji wnętrz

Zielone ściany z mchu ta absolutny hit w aranżacji wnętrz. Designerskie rozwiązanie umożliwiające tworzenie ogrodu wertykalnego niemal wszędzie, biurze, restauracji, mieszkaniu lub innej przestrzeni publicznej lub prywatnej. Zielona kompozycja będzie stanowić niepowtarzalny i naturalny efekt w każdym wnętrzu.

Wykonuje się je ze specjalnych paneli z mchu montowanych na ścianie. Panele świetnie wyglądają w nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich wnętrzach, gdzie stanowią kontrastowy element, a jednocześnie ocieplają aranżację pomieszczenia.

Doskonale współgrają z elementami drewnianymi, szczególnie dobrze będą wyglądały na ścianach działowych, w korytarzach lub holach. To świetna alternatywa dla obrazu lub grafiki. Rewelacyjnie sprawdzą się w pomieszczeniach bez okien np. w łazienkach, ze względu na to, że nie wymagają dostępu do światła.

Dają spektakularne efekty przy minimalnym nakładzie pracy, nie wymagają nawadniania, specjalnego oświetlenia ani pielęgnacji. Jedyne co należy im zapewnić, to odpowiednia wilgotność powierza, która powinna wynosić od 40 do 70%.  Również montaż jest bardzo łatwy i każdy może go wykonać samodzielnie np. za pomocą kołków mocujących. Zielone ściany z mchu są w 100% naturalne, antybakteryjne i antyalergiczne. Bezpieczne dla ludzi i zwierząt, odporne na pleśń, grzyby i ataki owadów. Dzięki procesowi stabilizacji mech przetrwa w swojej nienaruszonej formie przez wiele lat. Obecność mchu w pomieszczeniu i jego wpływ na cyrkulację powietrza powoduje powstanie korzystnego mikroklimatu.

Jeden z producentów ścian z mchu firma Pres-Bois w swojej ofercie posiada panele ścienne o dowolnych rozmiarach, kształtach i różnej kolorystyce. Panele wykonane są na wodoodpornej płycie MDF,  a dodatkowo wykończone różnorodnymi elementami drewnianymi. Do wyboru mamy trzy rodzaje mchu, okrągły, płaski i chrobotek reniferowy. Szeroka gama i zróżnicowanie elementów daje nieograniczone możliwości dekoracyjne.

Ściany z mchu to doskonały sposób na ożywienie pomieszczenia, zielony kolor wpływa relaksująco i uspokajająco.W łatwy i szybki sposób wprowadzisz niepowtarzalny efekt do swojego domu!

Back to Top