/

Nowoczesne oświetlenie w salonie

Oświetlenie salonu jest tym, co wykańcza jego aranżację, dodając mu smaku i charakteru. Pojedyncze żyrandole zawieszone centralnie na suficie, które dają rozproszone światło już dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie za pomocą halogenów, świetlówek, lamp podłogowych, kinkietów czy list przypodłogowych możemy wyodrębnić w pomieszczeniu jego poszczególne strefy. W architekturze odchodzi się od klasycznych układów  pokoi. Zamiast dzielenia mieszkań na pomieszczenia o różnych funkcjach, zaczyna się tworzyć tzw. przestrzenie „open space”. W salonie jest to przeważnie strefa odpoczynku i relaksu oraz jedzenia.

Dopełnieniem aranżacji wnętrza może być lampa Ball multi w kolorze miedziany. Składająca się z siedmiu kul zachwyca nie tylko swoją formą, ale również funkcjonalnością. Doskonale uzupełnia nowoczesne wnętrza, w których doceniane są eleganckie dodatki nawiązujące do klasycznych aranżacji.

Jeżeli szukasz minimalistycznych form, trafnym wyborem będzie model Strap-36,  świetnie wpisuje się w stylizacje skandynawskie. Seria Artist to lampy wyróżniające się perfekcyjna stylistyką docenioną w konkursie reddot design awards 2017. Czarna lampa doskonale wpisuje się w nowoczesny styl pełen monochromatycznych zestawień, loftów lub industrialnych pomieszczeń.  

Ciekawą i zaskakującą formę posiada transparentna lampa Kobe. Transparentne, lekko przydymione szkło i miedziane elementy delikatnie ocieplają  przepuszczane przez klosz światło i pięknie prezentują się w industrialnych, nowoczesnych jak i rustykalnych wnętrzach. Koble dobrze prezentuje się w zestawach. Kilka lamp umieszczonych obok siebie na różnych wysokościach tworzy niezwykle ciekawy element dekoracyjny.

Salon, strefa relaksu i odpoczynku

Nieco większe pole manewru mamy w części wypoczynkowej. Lampy podłogowe wypełnią miejsce przy sofie, a ich punktowe światło zbuduje klimatyczny nastrój. Bardzo wygodne są te, które posiadają długie i regulowane wysięgi. Możemy regulować ich odległość i obracać w zależności od miejsca, które chcemy doświetlić. Jest to świetne rozwiązanie np. podczas czytania książek. Najchętniej stosowane jest ciepłe, rozproszone światło, jest jednak pozbawione nastrojowości, dlatego najlepiej je łączyć z oświetleniem punktowym. Ważne, by światło nie raziło nas bezpośrednio, a jego barwa i intensywność działały relaksująco.

Lampa podłogowa Arigato 2 jest harmonijnym połączeniem funkcjonalności z prostą, surową stylistyką. Czarny kolor podkreśla elegancki charakter wnętrza i urok designerskich dodatków. Dzięki dwóm niezależnym ramionom oświetli dwa odrębne miejsca w pomieszczeniu, a ruchome elementy dodatkowo poprawiają komfort jej użytkowania. Dostępna również w formie pojedynczego kinkietu, którego światło wyeksponuje wybraną powierzchnię.
Jeżeli szukasz lampy do duńskiego wnętrza, wybierz model Industry na drewnianym trójnogu, gdzie prostota forma przeplata się z surowym wdziękiem.

Zastosowanie różnych form oświetleniowych w naszych salonach stworzy niezwykłą atmosferę i podkreśli charakter wnętrza w którym spęczamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Poszczególne elementy oświetlenie nie musza stanowić ze sobą kompletu, istotne aby np. łączyła ich wspólna forma lub kolor.

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top