/

Lastryko we wnętrzach, trendy wnętrzarskie 2018

Moda powraca, a co za tym idzie-lastriko wraca do łask! Jeszcze do niedawna kojarzone z lat dziecięcych, często spotykane na podłogach w przychodni, schodach, ale głównie… nagrobkach, dziś zyskuje nowe zastosowania. Choć jeszcze do niedawna, ten sztuczny kamień nie był zbyt dobrze kojarzony, to dziś ma się bardzo dobrze.

lastryko
lastryko

Czym jest lastryko?

Lastryko, pisane niekiedy lastriko lub nazywane terrazzo to nic innego jak sztuczny kamień. Wykonuje się go z twardego kamienia i białego cementu. Jakość i wygląd produktu końcowego jest zależna od proporcji oraz poszczególnych składników. W zależności od pożądanego kolory, stosuje się biały lub szary cement, którym dodatkowo można nadać koloru za pomocą barwników.  

lastryko

Lastryko we wnętrzach

Jeszcze do niedawna ze względu na swoje właściwości fizyczne, lastryko stosowane było głównie na zewnątrz. Dziś można spotkać je niemal wszędzie! Nie tylko na podłogach, ale również jako blaty kuchenne. Motyw terrazzo przypadł do gustu projektantom, spotykamy go na ścianach, tekstyliach czy nawet ceramice.

lastryko

Lastryko, to materiał wobec którego nie da się przejść obojętnie. Przykuwa uwagę i lubi grać we wnętrzach rolę pierwszoplanową. Stanowi doskonały element dekoracyjny, kuchenny blat lub stolik kawowy z zatopionymi kamieniami będzie doskonałym akcentem dekoracyjnym w pomieszczeniu.

Naprzeciw bardziej odważnym wychodzą producenci tapet ściennych. Obecnie na rynku mamy dostępny szeroki wybór tapet, których wzory nawiązują do kultowego lastriko.  Firma HOP Design postanowiła wyjąć wzór terrazzo ze swojego naturalnego, kamiennego środowiska i przełożyć go na miękki materiał jakim jest pościel. To najlepszy wybór dla osoby, która lubi czuć się oryginalnie. A jak Wam się podoba?  

lastryko
lastryko

W dzisiejszych czasach lastriko wykonane jest z kawałków marmuru, kwarcu, granitu a nawet szkła osadzonego w matrycach do betonu czy żywicy epoksydowej. Dzięki temu możemy uzyskiwać zaskakujące elementy. Daje nam to możliwość zastosowania go niemal w każdym wnętrzu, zarówno przy stonowanych pastelowych kolorach, jak i ciemnych i intensywnych akcentach.

Terrazzo w eleganckiej wersji?

Materiał, który kojarzy nam się z płytami nagrobków może być elegancki? W pierwszym momencie może to brzmieć trochę absurdalnie, ale spójrzcie! Szare lastriko w połączeniu z czernią, bielą i złotem robi naprawdę dobrą robotę!

lastryko

Czy terrazzo ma szansę stać się luksusowym materiałem? Często porównywane do współczesnego  marmuru, wzbudza zainteresowanie i zyskuje zwolenników 🙂 Lastryko po prostu przeżywa dobrą passę, która sprzyja naszym wnętrzom!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z pinterest.pl

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top