/

Jakie kolory we wnętrzach będą modne w 2018 roku?

Rok 2018 to kontynuacja trendów kolorystycznych z 2017 roku. We wnętrzach nadal będą królować intensywne odcienie granatu i zieleni. Wbrew pozorom nie są to kolory, które pomniejszają pomieszczenia, ale świetnie przełamują skandynawski, jasny design. To kolory, dzięki którym nareszcie biel nabiera koloru.

Granat w połączeniu z bielą, szarością czy beżem, stworzy stonowane, spokojne i eleganckie wnętrze. Zieleń mimo swojego intensywnego koloru działa natomiast uspokajająco i wyciszająco, to świetne rozwiązani do sypialni lub salonu, miejsc gdzie najczęściej odpoczywamy.
Decydując się na ciemne kolory we wnętrzach nie należny przesadzać z ich ilością. Dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie nim tylko jednej ściany, a pozostałą aranżację stonować za pomocą jasnych i neutralnych barw.

kolory roku
kolory roku
kolory roku
kolory roku

Według Instytutu Pantone żywe barwy wydają się być naturalną aplikacją do naszego intensywnego stylu życia i procesów życiowych. 

W trendach na kolejny rok nie zabraknie również coraz popularniejszego różu, pudrowego odcieniu millennian pink, który śmiało można łączyć z ciemnymi i intensywnymi kolorami. Róż to kolor dość kontrowersyjny, nie każdy jest do niego przekonany. Może jednak warto zaryzykować w drobne dodatki, tekstylia w jego jasnym odcieniu, które ocieplą wnętrze, nadadzą pomieszczeniu subtelności i delikatności. Kolor ten dobrze komponuje się z bielą, szarością, ale także mocną i intensywną zielenią.

kolory roku
Krakowska Kawiarnia Ranny Ptaszek, to idealne odzwierciedlenie najmodniejszych połączeń kolorystycznych

Nowym kolorem, który wkroczy do naszych domów będzie żółty i jego pokrewne odcienie wpadające w kolor musztardowy i miodowy. Jest on dość trudnym kolorem w aranżacji wnętrz, jednak już teraz często spotykany np. na tapicerkach sof lub foteli.

kolory roku

We wnętrzach nadal będzie pojawiać się dużo metalicznych, opalizujących kolorów. Miedź i złoto już na dobre wpisało się w aranżację wnętrz. Potrafią uszlachetnić i nadać każdemu pomieszczeniu elegancji. Kolory metaliczne zaczęto postrzegać jako naturalne, dlatego chętnie wprowadzamy je do swoich wnętrz. Ten trend będzie nasilał się w 2018 roku.

kolory roku

Instytut Pantone nie rezygnuje z bieli i całej palety kolorów ziemi i szarości. Biel zawsze stanowi niezawodne, wdzięczne tło dla kolorowych mebli, dywanów i intensywnych barw. To kolor, który zawsze wypada dobrze i nigdy nie wychodzi z mody.

źródła zdjęć:
https://pl.pinterest.com/pin/477029785511045243/
https://www.design-seeds.com/in-nature/nature-made/nested-hues-2/
http://tuerkis3.blogspot.de/2012/09/herbst-farb-inspirationen.html
https://www.design-seeds.com/studio-hues/maker/paper-succulents/

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top