/

Jak urządzić studencki pokój?

Urządzenie studenckiego mieszkania to nie lada wyzwanie! Podstawowe wyposażenie stancji, to przeważnie łóżko, biurko i jakaś komoda lub szafka. Ściany są zazwyczaj w neutralnym kolorze lub po prostu białe (co mi akurat bardzo odpowiada!). W efekcie czego całość tworzy mało przytulny nastrój.
Studencki pokój ma najczęściej służyć jako miejsce do pracy, odpoczynku i przyjmowania gości. Wydawałoby się, że to niemal niemożliwe, jednak przy przemyślanej aranżacji i doborze wielofunkcyjnych dodatków może spełniać wszystkie funkcje. Najlepiej postawić na rozwiązania tymczasowe i łatwe do usunięcia w chwili, gdy będziesz się przeprowadzać.

Miejscea do pracy
Duże biurko, lampka i fotel biurowy to rzeczy, o których należy szczególnie pomyśleć, to właśnie przy nich będziemy spędzać najwięcej czasu.

Łóżko
Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku składana kanapa. Posłuży nam jako łóżko, a po złożeniu jako sofa dla gości. Dzięki kolorowym poduszą i narzucie pokój stanie się przytulniejszy.

Do wynajętego mieszkania dobrze jest wprowadzić osobiste akcenty, które sprawią, że poczujesz się jak w domu. Wystarczy do tego chociażby dywanik przy łóżku.

Garderoba
Jeśli w mieszkaniu jest za mało szaf, świetnym rozwiązaniem na powiększenie miejsca do przechowywania ciuchów będzie metalowy drążek na którym umieścisz wieszaki z ubraniami.

Najlepiej zaopatrzyć się również w mały stolik kawowy, który spełni jednocześnie funkcję stolika nocnego.

Gdzie schować książki, dokumenty i pozostałe mniej lub bardziej potrzebne rzeczy? Z pomocą przychodzą papierowe lub plastikowe pudełka, które bez problemu dostaniesz w każdym większym sklepie.

Dobrym sposobem na stworzenie przyjemnej aranżacji są oczywiście dodatki. Właściciele często nie wyrażają zgody na wiercenie dodatkowych dziur w ścianach. W tym przypadku można pomyśleć o ustawieniu większych plakatów lub obrazów na podłodze, natomiast mniejszych np. na komodzie, zawieszonej już półce czy parapecie (jest doskonałym miejscem na wyeksponowanie ramek ze zdjęciami i elementów dekoracyjnych).

Z początkiem października ja również stanęłam przed wyzwaniem jakim jest urządzenie pokoju studenckiego. Z mebli, które wcześniej znajdowały się w wynajmowanym mieszkaniu zostawiłam tylko łóżko i półkę na ścianie… o resztę postanowiłam zadbać sama. Jak wyszło? Oceńcie sami 🙂

Biurko IKEA 368zł
Lampka biurkowa Forsa IKEA 59,99zł
Pudełko na dokumenty Tjena IKEA 5,99zł

Plakat SCANDI POSTER 74,99zł

Tablica Ditmar JYSK 39,95zł
Cotton balls Qule 99zł
Lampa IKEA 21,99zł

Poduszki dekoracyjne IKEA

Komoda Malm IKEA 299zł
Plakat SCANDI POSTER 64,99zł

Dywanik IKEA 49,99zł

Plakat SCANDI POSTER 94,99zł
Stolik kawowy Taps JYSK 115zł

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top