/

Jak dopasować karnisze do wystroju wnętrza?

Karnisz z pozoru wydaje się niezbyt istotnym elementem wystroju pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. W rzeczywistości jednak odgrywa znaczącą rolę, mając wpływ na dopełnienie charakteru sypialni lub salonu. Dlatego też profesjonalni dekoratorzy zalecają dobór karniszy dopiero po wyborze koloru i stylu mebli, a także zastosowaniu kluczowych ozdób. Castorama to miejsce, w którym znajdziesz odpowiedni karnisz do wystroju, typu i układu ściennego Twoich pomieszczeń. Nasi doradcy odpowiedzą także na wszelkie pytania.

karnisz
  1. Jakie karnisze do jakich pomieszczeń?
  2. Na jaki rodzaj karnisza się zdecydować?
  3. Jak dobrać długość karnisza?
  4. Ozdobne zakończenie karniszy – hit czy kit?

Jakie karnisze do jakich pomieszczeń?

Jako, że karnisze montuje się praktycznie na sam koniec aranżacji pomieszczenia, mamy możliwość dobrze przemyśleć, jaki wybrać. Przyjęło się, że do pomieszczeń bogato udekorowanych stosuje się karnisz, który praktycznie nie rzuca się w oczy. Z kolei w pokoju ubogo wystrojonym może stanowić element, który ma za zadanie podkreślać jego charakter. Karnisz powinien być również dopasowany nie tylko względem wystroju, lecz także układu ściennego pokoju. Wyjątkowy kłopot może sprawić dopasowanie go do okien na poddaszu oraz w łazienkach. Warto też zastanowić się nad tym, jakie karnisze zastosować do firanek, a jakie do zasłon. Tego wszystkiego dowiesz się od naszych doradców w Castoramie. Z ich pomocą z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie!

Na jaki rodzaj karnisza się zdecydować?

W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór karniszy, które sprawdzą się do każdego pomieszczenia, układu ściennego oraz wystroju. W ofercie mamy zarówno karnisze metalowe, jak i drewniane. Niewątpliwą zaletą karniszy metalowych jest wytrzymałość, dzięki czemu sprawdzą się przy zawieszaniu ciężkich zasłon i firan. Wykonane zostały z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu są odporne na rdzę. Dzięki systemowi regulacji bez trudu dopasujemy je do okna. Typ drewniany natomiast zdecydowanie bardziej sprawdzi się w klasycznym wystroju w dużych pomieszczeniach. Będzie znakomitym uzupełnieniem dla drewnianej podłogi oraz mebli. Preferowany jest wyłącznie na lekkie tkaniny. W przeciwieństwie do typu metalowego, zasuwanie nie powoduje jednak żadnego hałasu. Wyjątkową pozycję w naszym sklepie stanowią karnisz obrotowy i podwójny. Pierwszy z nich sprawdzi się przy zawieszaniu firan i zasłon w wysokich oraz szerokich oknach salonowych i balkonowych. Drugi natomiast umożliwi założenie zasłon i firan jednocześnie. W naszej ofercie dostępne są także szyny, które sprawdzą się w miejscach, w których montaż karnisza nie jest możliwy. Aluminiowa konstrukcja ze stali nierdzewnej jest bowiem bardzo przystępna w montażu oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. Znakomicie sprawdzi się w mocowaniu do okien np. w łazience. Do wyboru mamy również szereg dodatków i akcesoriów, dzięki którym nie tylko ułatwisz zawieszenie firan i zasłon, ale także uświetnisz wystrój pomieszczenia. Jeżeli Twoja firanka posiada taśmę z „uszkami”, do mocowania posłużą Ci agrafki. Jeśli jednak posiada przelotki, wówczas można ją zawiesić bezpośrednio na drążek. Najbardziej uniwersalnym typem mocowania są jednak żabki. Wszystko to znajdziesz w naszej ofercie.

Jak dobrać długość karnisza?

Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących montażu karnisza, dzięki którym firany i zasłony nie tylko będą prezentować się szykownie, ale także pozostaną funkcjonalne w przesuwaniu i nie naruszą konstrukcji. Po pierwsze karnisz powinien być szerszy od okna w granicach od 30 do 40 cm. Ważne jednak, aby wystawał poza szerokość okna z obu stron w podobnej długości. Po drugie jeżeli długość karnisza przekracza ponad 220 cm, wówczas powinien posiadać dodatkowy wspornik. Zmniejszymy w ten sposób do minimum ryzyko załamania się konstrukcji i ewentualne konsekwencje z tym związane. Po trzecie karnisz powinien być zamontowany minimum 5 cm od nadproża. Po czwarte w końcu musi być oddalony od ściany co najmniej 10 cm. Dzięki temu przesuwanie firan i zasłon nie zostanie zakłócone. Te kilka zasad powinno sprawić, że karnisz będzie w stu procentach spełniać swoją rolę.

Ozdobne zakończenie karniszy – hit czy kit?

Wiele osób zastanawia się, czy zastosować ozdobne zakończenie karniszy. Zdania co do słuszności tej decyzji są podzielone. Naszym zdaniem ozdobne końcówki mogą być znakomitym uzupełnieniem nie tylko karnisza, ale także całego wystroju Twojego pokoju. Ważne jednak, aby zastosować odpowiedni typ nakładek. W naszej ofercie znajduje się szereg końcówek, które sprawdzą się zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju. Dostępne są także iście designerskie typy nakładek, które sprawdzą się w wyjątkowych aranżacjach. Jednego jesteśmy pewni – każdy znajdzie u nas coś odpowiedniego!

Nie zwlekaj – odwiedź Castoramę i zapoznaj się z bogatą ofertą! Z pomocą naszych doradców bez trudu wybierzesz karnisz najlepiej pasujący do pomieszczeń Twojego domu lub mieszkania. I to niezależnie od wystroju, układu ściennego oraz typu okna i pomieszczenia. Gwarancja wysokiej jakości produktów w przystępnej cenie.

Przeczytaj również:

Wpis sponsorowany

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top