/

Eklektyczne wnętrze w gdańskiej kamienicy Magdy Danaj

W mieszkaniu trójmiejskiej rysowniczki Magdy Danaj

Po długiej przerwie wracam z kolejnym wpisem z kategorii Kamienice. Obiecuję, że ta spodoba się każdemu w kim drzemie choć trochę artystycznej duszy! Wyjątkowe, eklektyczne wnętrze, które jest mieszanką różnych form i stylów. Tu nie ma zasad, ale za to panuje harmonia, a całe mieszkanie tworzy spójną całość, miejsce w którym chce się przebywać.

Podobno każde mieszkanie powinno odzwierciedlać jego domowników. Nie inaczej jest w tym przypadku… 89 metrowa kamienica z 1930 roku na Gdańskim Wrzeszczu, projektu trójmiejskiej rysowniczki Magdy Danaj znanej z porysunki.com. Mieszkanie składające się z trzech pokoi, kuchni, spiżarni, łazienki, i dwóch balkonów wymagało generalnego remontu, „piece kaflowe, na podłodze stare deski przykryte płytami pilśniowymi, trzeba było zrobić całą elektrykę, ogrzewanie oraz wymienić okna”. Remont trwał 6 miesięcy, ale jak wspomina właścicielka-było warto, ponieważ kamienica zawsze była jej marzeniem.

magda danaj
magda danaj
magda danaj

Już na pierwszy rzut oka widać, że we wnętrzu dominuje eklektyzm. Czy planowaliście od samego początku urządzić w ten sposób mieszkanie

Tak, lubię łączyć ze sobą różne elementy. Wiem co mi się podoba, a co nie wzbudza mojego zainteresowania. Nie boję się eksperymentować, wracać do rzeczy vintage czy wybierać ładne przedmioty z sieciówek.

Ufając swoim artystycznym zdolnością, wyczuciu smaku i potrzebom, całym projektem Magda zajęła się sama. Wnętrza są jasne i przestronne, białe ściany stanowią doskonałą bazę dla kolorowych dodatków, które odgrywają kluczową rolę w aranżacji mieszkania.

Nie ma tu rzeczy przypadkowych. Nad łóżkiem obraz autorstwa Pawła Wróblewskiego, zielony żyrandol, stara papierośnica jak i spora ilość przedmiotów upolowanych na targu staroci lub z domu rodzinnego.

Salon z PRL-owskimi perełkami

W salonie stara, drewniana komoda w stylu vintage, kultowy PRL-owski fotel z bordową tapicerką i krzesło Henryka Sztaby, całość zestawiona z meblami z sieciówek tworzy spójną aranżację. Na ścianach nie brakuje plakatów i obrazów zarówno samej rysowniczki jak i jej znajomych.

magda danaj

Nie trudno doszukiwać się tu wyjątkowego charakteru tego miejsca. Nic dziwnego, że właściciele są w nim zakochani i aż trudno im myśleć o jego zmianie!

fot. Dominik Kulaszewicz / Story People

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top