/

Aranżacje pokoju dziennego – stwórz reprezentatywną część twojego domu

Salon to miejsce, które pełni rolę centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. To właśnie tutaj spotykamy się z najbliższymi po ciężkim dniu pracy, a także oddajemy się domowym rozrywkom. Wszyscy chcemy, aby pokój dzienny był miejscem wyjątkowym, gdzie poczujemy się luksusowo, a jednocześnie, gdzie będzie panował domowy nastrój. Poznajcie wskazówki projektantów Intellio designers, które pomogą wam urządzić wymarzony salon.

Eklektyzm stylów architektonicznych

Jak połączyć reprezentatywny charakter salonu, a jednocześnie wnieść do niego nieco domowej  atmosfery i szczypty indywidualizmu właścicieli? W obliczy tego wyzwania idealnym rozwiązaniem staje się eklektyzm, współczesny trend, który polega na umiejętnym łączeniu różnych stylów architektonicznych. Projektanci w Intellio designers stawiają na kilka popularnych stylów, każdy z nich jest wykwintny na swój sposób, a w połączeniu ze sobą tworzą one niezwykłą wielkomiejską mieszankę dla prawdziwych koneserów estetyki. 

Styl angielski

Aranżacje wnętrz w stylu angielskim charakteryzują się prawdziwym, domowym klimatem. Narodził się bowiem w epoce wiktoriańskiej, kiedy rodzina stała się najważniejszą wartości w światowości Brytyjczyków. Styl angielski świetnie nadaje się do salonów, które chcemy urządzić w przytulny, a jednocześnie elegancki sposób. Harmonia formy i barw wprowadza atmosferę stabilizacji oaz błogi spokój, który tak bardzo potrzebny jest w naszym ekskluzywnym zaciszu, z dala od zgiełku codziennych obowiązków zawodowych.

Styl francuski

Eleganckie salony, utrzymane w stylu pałacowym kojarzone są bardzo często z wystrojem wnętrz rodem z ludwikowskiej Francji. To styl pełen kontrastów-wytworny, lecz przytulny, bogato zdobiony, ale unikający przesadnego przepychu. Dlatego idealnie nadaje się dla osób, które cenią szyk w swoich wnętrzach, ale jednocześnie pragną zachować w niech powiew domowej, nieobowiązującej atmosfery.

Styl glamour

Osoby, które nie boją się bogatych niezwykle dekoracyjnych akcentów, mogą śmiało postawić na kuszący i zmysłowy styl glamour. Aranżacje tego typu nadają wnętrzom luksusowego charakteru, uwodzą blaskiem kamieni szlachetnych, magią barokowego przepychu oraz zalotną, nieco humorystyczną kompozycją.

Styl skandynawski

Styl skandynawski zyskał sobie miano „wiatru z północy”, wprowadzając na salony funkcjonalne i ekologiczne rozwiązania. To idealny styl dla wielbicieli przestronnych i naturalnych wnętrz. Luksusowy charakter wzbudzają markowe meble najwyższej jakości, które same w sobie stanowią dekorację mieszkania czy domu.

Styl skandynawski zadomowił się w salonach, gwarantując naturalne rozwiązania

Nowoczesny wystrój wnętrz

Osobom, które w swoich wnętrzach szukają balansu pomiędzy surowym minimalizmem, a bogatą ornamentyką  pewnością spodoba się styl nowoczesny. Współczesny wystrój zachęca do „oczyszczenia” przestrzeni ze zbędnych elementów, a jednocześnie uzupełnia prostą formę wyrazistymi kolorami i fakturami.

Luksusowa strefa wypoczynkowa

Najważniejszą częścią każdego salonu jest strefa wypoczynkowa. Pozwólmy sobie w tym miejscu na pełen luksus i wybierzmy komplet mebli, który nie tylko zachwyca pod względem estetycznym, ale przede wszystkim zapewnia doskonałą wygodę. Znając potrzeby właścicieli, możemy im zaproponować konkretne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się do stworzenia idealnej strefy wypoczynkowej:

  • Meble modułowe
    Dają nieograniczone możliwości zestawienia kompozycji kompletu wypoczynkowego w salonie. Meble modułowe pozwalają na ciekawe i częste zmiany aranżacji wnętrza.
  • Sofy designerskie
    Zaskakują formą i stylem, świetnie sprawdzą się w salonach urządzonych w stylu glamour lub do przełamania nowoczesnego minimalizmu.
  • Sofy eleganckie
    Jako uzupełnienie aranżacji salonu w stylu angielskim świetnie sprawdzi się kultowa sofa chesterfield z eleganckim pikowaniem w skórzanym obiciu.

Przy aranżacji eleganckiej strefy wypoczynkowej warto skoncentrować całą kompozycją wokół centralnego punktu tzw. focal point. Dzięki temu osiągniemy w salonie niezwykle wytworny efekt symetrii i harmonii. W ekskluzywnym pokoju dziennym, centralnym punktem może być np. wytworny kominek, nowoczesne kino domowe lub designerski stolik kawowy.

Nastrojowe oświetlenia

Światło posiada magiczne właściwości plastyczne, które pozwala na podkreślenie przepychu i wystawności danego wnętrza. Dobrze przemyślane oświetlenie stworzy spójną aranżację, gdzie żaden element nie jest przypadkowy. Dobry projektant wnętrz świadomie zastosuje odpowiedni typ światła, aby oświetlenie komponowało się idealnie ze stylem wnętrza, uwydatniało istotne detale i piękno faktur, a także możliwe było maksymalne wykorzystanie potencjału przestrzeni. Oświetlenie powinno wprowadzać do salonu ciepły blask, przypominający światło naturalne. Warto zadbać również  oświetlenie miejscowe w strefie wypoczynkowej. Lampy stojące, imitujące szlachetne antyki-z kolorowymi witrażami lub eleganckimi kloszami, będą stanowić dodatkowy element podkreślający luksus w pokoju dziennym. 

Wysmakowane dodatki

Odpowiednie oświetlenie i dodatki potrafią nadać pomieszczeniu luksusowego charakteru

Dzięki zastosowaniu kilku stylowych dodatków, nawet minimalistycznie urządzony salon może nabrać blasku. Obicia sof i foteli ze skóry lub aksamitu oraz jedwabne poszewki na poduszkach nadadzą strefie wypoczynkowej wykwintnego charakteru. Warto zadbać również o drobiazgi takie jak: ramki, wazony, szkatułki, lustra czy świeczniki, które wykonane są ze złota, srebra, miedzi i innych kamieni szlachetnych. Z kolei w eleganckich salonach prawdziwych koneserów sztuki nie może zabraknąć dział pędzla wielkich mistrzów lub ich wiernych reprodukcji. Urządzając ekskluzywny pokój dzienny musimy jednak pamiętać, że granica pomiędzy luksusem, a kiczem jest bardzo cienka Jeśli obawiacie się, że możecie przesadzić z nadmiarem dodatków, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym projektantem wnętrz. Dla Intellio designers to prawdziwa sztuka. Projektanci potrafią tu połączyć bogactwo stylów, kolorów, faktur tak, aby aranżacje wnętrz łączyły w sobie wysublimowany smak i elegancką funkcjonalność. 

Wpis sponsorowany

Warsztaty wnętrzarskie z tworzenia tablic moodboard

KIS List – gwiazdkowy prezent, który zrewolucjonizował pracę projektantów wnętrz

Ergonomia w miejscu pracy: Klucz do komfortu i wydajności

Urządzasz domek letniskowy? To może Ci się przydać

Odpowiedni wybór garnków do kuchni

Ile energii elektrycznej pobierają urządzenia domowe?

Posterlounge – Dlaczego warto aranżować plakaty we wnętrzach?

Scroll to Top